Skuteczna reklama w wyszukiwarce dla e-commerce.

Prowadzisz sklep internetowy i chcesz sprzedawać więcej? Takich jak Ty – sprzedawców jest więcej i każdy dąży do tego samego. Część wie jak skutecznie docierać do klientów i im udaje się utrzymać swój biznes na dobrym poziomie. Część wciąż błądzi, szukając najskuteczniejszych rozwiązań. Tymczasem – to co najlepsze dla e-commerce jest w zasięgu Twojej ręki.

Google Ads – być może o nim słyszałeś – to reklamowy system Google. Reklamy, które wyświetlają się w wyszukiwarce też pewnie wielokrotnie widziałeś. Bo jest ich coraz więcej i coraz więcej przedsiębiorców chce się tam pokazać ze swoją ofertą. Dlaczego? Bo to bardzo skuteczne narzędzie sprzedażowe, i idealna forma promocji sklepu internetowego.

Google Ads to system, który pozwala dotrzeć do potencjalnego klienta w bardzo bezpośredni, a jednocześnie nienachalny sposób. Po pierwsze – reklama pojawi się dopiero wtedy gdy użytkownik wpisze do wyszukiwarki określone hasło. Załóżmy, że internauta szuka roweru miejskiego. Wpisuje do wyszukiwarki hasło rower miejski i w odpowiedzi otrzymuje reklamy sklepów, które taki rower mają w swojej ofercie. Ale to nie wszystko. Dzięki Google Ads sprzedawca może pokazać zdjęcie produktu i jego cenę – to idealna opcja zwłaszcza gdy sklep ma konkurencyjne ceny. Wtedy szansa, że odbiorca kliknie w reklamę i przejdzie właśnie do jego strony wzrasta.

Klient klika w reklamę i…? Zostaje przekierowany do strony z tym produktem, ewentualnie do strony z sekcją rowery miejskie, gdzie może sobie obejrzeć inne produkty tej kategorii od tego sprzedawcy. Nie traci czasu na przeszukiwanie sklepu, dostaje dokładnie to czego szukał i może od razu to kupić.

Czy może być prostsza droga do pozyskania nowego klienta? Raczej nie! Google Ads to naprawdę idealne narzędzie dla e-commerce. Pozwala dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, którzy produktów szukają właśnie w internecie, a dokładniej w wyszukiwarce Google.

Bądź tam gdzie są Twoi potencjalni klienci i pomóż im siebie znaleźć. Google Ads będzie idealnym narzędziem, które ci w tym pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *